„Przedszkole w Krzanowicah szansą rozwoju dla każdego dziecka”

Gmina Krzanowice uzyskała dofinansowanie na realizację projektu pt. „Przedszkole w Krzanowicach szansą rozwoju dla każdego dziecka.” w ramach Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 – Europejski Fundusz Społeczny+

CEL PROJEKTU: Głównym celem projektu jest wzrost jakości oferty edukacyjnej dla dzieci w wieku przedszkolnym poprzez organizację zajęć dodatkowych mających na celu niwelowanie deficytów rozwojowych dzieci oraz wzrost ich umiejętności poprzez wsparcie prawidłowego rozwoju, a także nabycie kompetencji zawodowych przez nauczycieli oraz doposażenie placówki w sprzęt i pomoce dydaktyczne.

GRUPA DOCELOWA: dzieci oraz ich nauczyciele mieszkający na terenie woj. śląskiego. Wsparcie jest skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym, określonym w ustawie o systemie oświaty, nauczycieli oraz placówki tj. Przedszkole w Krzanowicach w pow. raciborskim.

DZIAŁANIA REALIZOWANE W PROJEKCIE:

1. Zajęcia zwiększające szanse edukacyjne dzieci,

2. Doskonalenie umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli do pracy z dziećmi,

3. Doposażenie placówki przedszkolnej.

TERMIN REALIZACJI: Zadania w projekcie będą realizowane w Przedszkolu w Krzanowicach w terminie od 01.10.2024 r. do 30.06.2026 r.

GŁÓWNE REZULTATY: 12 nauczycieli uzyska kompetencje zawodowe oraz 102 dzieci zostanie objętych wsparciem w postaci zajęć dodatkowych.

Wartość projektu: 292 100.00 PLN

Dofinansowanie projektu: 262 890.00 PLN