Sprzątanie Świata

W dniu 23 września br. roku dzieci z przedszkola w Pietraszynie przystąpiły do Akcji „Sprzątania Świata”. Udział w tym przedsięwzięciu został poprzedzony zajęciami, które zainspirowały dzieci do dbania o najbliższe otoczenie oraz ukazały piękno otaczającego nas świata. Przedszkolaki podczas zajęć rozmawiały o ekologii. Dzieci dowiedziały się także czym są i na czym polegają: „potrzeba ochrony środowiska”, ,,segregacja śmieci” oraz ,,recykling”. Następnie segregowały odpady do właściwych kontenerów oznaczonych kolorami. Wcieliły się także w role małych aktorów i przedstawiły, krótką inscenizację dotyczącą sprzątania świata.

Zainspirowane Koleżankami i Kolegami z Pietraszyna,  przedszkolaki z Krzanowic z grupy Misie, Tygrysków i Biedronek zaopatrzone w gumowe rękawiczki i worki, również wybrały się wraz ze swoimi paniami na spacer w okolicy przedszkola, podczas którego zbierały śmieci z chodników i trawników.                                                                               

Sprzątanie przebiegało sprawnie, z zaangażowaniem i wielką energią.                                                      Jesteśmy dumni z Naszych Przedszkolaków!

 

                                                                                                                    Magdalena Szulc