Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Taka forma lektury ma wiele zalet. Przede wszystkim rozwija wyobraźnie i buduje więzi międzyludzkie, w tym między rodzicami, dziadkami a dziećmi, którym książki są czytane. Głośne czytanie trenuje także mózg, poprawia krążenie i pomaga zachować psychiczną równowagę.

Gminna Biblioteka Publiczna w Krzanowicach z tej okazji odwiedziła przedszkole w Krzanowicach grupy: Misie, Biedronki i Tygryski oraz zamiejscowy oddział w Bojanowie. Dzieci z uwagą słuchały bajek: ”O jeżyku i kasztanach’’, „Parasole w deszczu’’, „Tupcio Chrupcio nie dam sobie dokuczać’’, „To co najbardziej lubię w przedszkolu”, oraz rozwiązywały zagadki. Po przeczytaniu bajek odbyły się zajęcia plastyczne na temat przeczytanych bajek i opowiadań. Na zakończenie przedszkolaki śpiewały ich ulubione piosenki. Za miłe spędzenie czasu z rąk Pani Sylwii otrzymały słodycze.

Serdecznie dziękuję wszystkim Paniom poszczególnych grup za miłe spotkanie.

 

Sylwia Hofrichter