Ratownik medyczny w przedszkolu

13 listopada gościliśmy w przedszkolu w Pietraszynie Pana Rafaela – ratownika medycznego, który przybył do nas z wielkim plecakiem pełnym sprzętu medycznego. Znajdowały się w nim m. in.: pulsoksymetr na palec (do mierzenia tętna), kołnierz i szyna usztywniająca, opatrunek hydrożelowy w sprayu na oparzenia oraz pompka do odsysania jadu. Ratownik przybliżył dzieciom swój zawód, wyjaśniając jak ważny jest on dla życia ludzkiego. Zaprezentował przedszkolakom swój strój i wytłumaczył dlaczego jest koloru pomarańczowego. Dzieci utrwaliły numery telefonów ratunkowych, dowiedziały się również w jaki sposób rozmawiać przez telefon z dyspozytorem oraz jak można udzielić komuś pierwszej pomocy, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Następnie „Biedronki” wysłuchały piosenki pt. „Karetka pogotowia”. Dziękujemy naszemu gościowi za miłe spotkanie. To była dla nas wszystkich bardzo cenna lekcja.

Fot.: zasoby własne Przedszkola w Krzanowicach.