Jesienni goście w przedszkolu

Zanim ulicę przekroczysz, otwórz szeroko swe oczy, bo to bardzo ważna jest rzecz, by się na baczności wciąż mieć…

Pierwszym z naszych jesiennych gości w Bojanowie był Pan Policjant. Podczas spotkania z przedszkolakami przypominał on o zasadach prawidłowego przechodzenia przez ulicę, bezpiecznego poruszania się po drodze oraz o zachowaniu bezpieczeństwa podczas spotkań z różnymi zwierzętami. Dzieci utrwaliły również numery alarmowe.

Drugim jesiennym gościem była pani Michalina Fojcik, opiekunka zwierząt w sklepie ZOO Mar w Raciborzu. Pani Michalina przywiozła ze sobą do przedszkola ptaki oraz świnkę morską. Opowiedziała dzieciom jak należy opiekować się tymi zwierzętami oraz jak przygotować się do nadchodzącej zimy, by dbać o nasze ptaki w tym trudnym dla nich okresie.

Fot.: zasoby własne Przedszkola w Krzanowicach.