Jasełka w Pietraszynie

19 grudnia w Przedszkolu w Pietraszynie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Jak powszechnie wiadomi, Święta Bożego Narodzenia są najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć serdeczność i miłość wszystkich wokół.

W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowywały jasełka. Dzieci, ku uciesze swoich rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role.

Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

Agnieszka Jendrzejczyk