Godki Starej Ciotki

W dniu 21 stycznia Przedszkole w Krzanowicach odwiedziły uczennice Szkół Ekonomicznych w Raciborzu w ramach realizacji projektu społecznego pt. ” Godki Starej Ciotki”. Projekt ten ma na celu kultywowanie kultury śląskiej wśród dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów Szkół Podstawowych.

Dzieci w ciekawy sposób zostały wprowadzone w  świat języka śląskiego poprzez przeróżne gry i zabawy, np. memory, teatrzyk czy własnoręczne „kulanie klusek”. Doświadczyły również wirtualnej wycieczki po różnych miastach znajdujących się na Śląsku. Jedną z największych atrakcji było poznanie tradycyjnego śląskiego tańca, jakim jest „Miotlarz”, poznanie nazw śląskich poszczególnych przedmiotów, zapoznanie ze śląskimi piosenkami oraz zaprezentowanie śląskiego stroju ludowego. Cała zdobyta wiedza ostatecznie została podsumowana ciekawym quizem, w którym dzieci chętnie udzielały odpowiedzi. 

Gorące podziękowania i szerokie uśmiechy dzieci świadczyły o tym, jak mile był to spędzony czas oraz jak wielką pracę włożyły dziewczyny w wykonaniu projektu.

Monika Glasman