Ekologiczne spotkanie ze Skrzatami

W piątek, 15 marca, zawitały do naszego Przedszkola w Krzanowicach Eko-Skrzaty z Krakowskiego Biura Promocji Kultury, ze swoją niezwykłą przygodą. Na spotkanie z nimi przyjechały również przedszkolaki z naszych oddziałów w Pietraszynie i Bojanowie. Te trzy urocze skrzaty – Mądrusia, Damusia i Maruda,  opowiedziały w magiczny sposób swoją historię, w której pragną wskazać młodym widzom drogę do dbania o naszą planetę.

Eko-Skrzaty, jako opiekunowie przyrody mają niezwykle ważne zadanie – pomagać ludziom w zachowaniu równowagi ekologicznej. Niestety, muszą pracować ciężko, gdyż ludzie nie zawsze zwracają uwagę na potrzeby planety. Wspólnie z przedszkolakami wyruszyli w podróż pełną piosenek i tańca. A dzięki interaktywnej formule – dzieci mogły aktywnie wspierać bohaterów ich misji.

Dzięki spektaklowi, dzieci mogły jeszcze więcej dowiedzieć się na temat segregacji odpadów, smogu, zanieczyszczeniach lasów i wód. Wykazały się ogromną wiedzą głównie w temacie prawidłowej segregacji oraz świetnie odpowiadały na pozostałe pytania dotyczące ochrony środowiska.

E.G.