Dzień Górnika w Przedszkolu

W dniu 3 grudnia, dzień przed swoim świętem odwiedzili nas goście. W odświętnych strojach, z pióropuszem przy czapce przyszli górnicy. Nasi goście wprawili w wielkie zdumienie przedszkolaki, które po raz pierwszy na własne oczy mogły zobaczyć prawdziwego górnika. W trakcie spotkania, dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w niezwykle barwną opowieść o tym, jak powstawał przez wiele milionów lat węgiel i jakie jest jego znaczenie w gospodarce narodowej.

Zawód górnika cieszy się w naszym społeczeństwie wielkim uznaniem, dlatego zapraszamy na spotkania w kolejnych latach.

Doceniamy wysiłek i trud tej ciężkiej oraz bardzo niebezpiecznej pracy.

Na pamiątkę tak miłego i interesującego spotkania grupa Tygryski zaprezentowały krótki występ oraz wręczyły panom górnikom niespodziankę (wykonaną przez dzieci na zajęciach) i podziękowały za przybycie.