Dla Mamy i Taty

Jest jedna miłość, która nie liczy na wzajemność, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca – to miłość macierzyńska.

J.I. Kraszewski

Dzień Mamy i Taty – bez niego kalendarz uroczystości w przedszkolu byłby niepełny. Mamy bardzo lubią to święto, bo zorganizowane przez ich dzieci jest najbardziej wzruszające a jednocześnie pełne miłości i podziwu dla najukochańszej dla każdego dziecka osoby.. Akceptują bez zastrzeżeń fryzurę, ubiór, makijaż. Każda mama to kobieta , która lubi być zadbana i modna, Jeśli zapytać maluchy , kto jest najpiękniejszy na świecie jednogłośnie odpowiedzą „ moja mama”
Mama :
Pomoże nawet gdy nie ma kiedy, nakarmi nawet gdy nie ma za co kocha bez względu na wszystko. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie.
Tata –dziecko-, dziecko-tata relacje niezwykle ważne.
Tata jest ważny zarówno dla syna, bo dzięki tej relacji chłopiec uczy się być mężczyzną. Tata jest też niezwykle ważny dla córki, bo to jego uznanie dla jej kobiecości pozwala jej w dorosłym życiu czuć się pewnie we własnej kobiecej skórze.
Tata – pierwszy bohater syna , pierwsza miłość córki. On również jest bardzo kochany przez swoje pociechy i robi wszystko, aby ich życie przebiegało w zdrowiu, radości i szczęściu.

Ten jeden dzień w roku, w szczególny sposób, poświęcony jest wszystkim Rodzicom – tym młodym i uśmiechniętym, tym ze srebrnymi nitkami w koku i tym przygarbionym od codziennych kłopotów. Bo przecież każda Matka każdy Ojciec w szczęściu i nieszczęściu, radości i smutku stoją przy swoich dzieciach wszystko gotowi przebaczyć, zawsze jednakowo dobrzy, kochający i pragnący by Ich dzieci byli dobrymi ludźmi
Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość jakiej rodzice doświadczają na widok swych dzieci jest najświętsze.

Z okazji Święta Waszego
życzenia wszystkiego najlepszego:
niech każdy dzień dostarcza radości
i uśmiech zawsze w sercach gości,
niechaj problemy Was omijają,
a wszyscy bardzo Was kochają
Bo jak nikt inny na świecie,
Wy na to zasługujecie
Dzisiaj spotykamy się na wspaniałej uroczystości. Witamy Was jeszcze raz kochani rodzice. Za chwilę oddamy głos Waszym dzieciom. Mamy nadzieję, że przez te kilka chwil zapomnicie o kłopotach dnia codziennego, wzruszycie się, a może i rozweselicie.

Mama – to jedno słowo a ileż kryje w sobie treści. Z nim związane są
zawsze najpiękniejsze, niczym niezmącone wspomnienia z dzieciństwa: nasze pierwsze troski, radości, marzenia. Każdy z nas chowa w sercu wdzięczność za to, że mama dała mu największy skarb – życie. Wdzięczność tę wyrażamy w różny sposób: poprzez miłość, codzienny szacunek, pamięć.
Mama jest bardzo ważna, ale na drogach życia razem z nią towarzyszy dzieciom przyjaciel – tata. On również jest bardzo kochany przez swoje pociechy i robi wszystko, aby ich życie przebiegało w zdrowiu, radości i szczęściu.
Dzisiaj spotykamy się na wspaniałej uroczystości. Witamy Was kochani rodzice. Za chwilę oddamy głos Waszym dzieciom. Mamy nadzieję, że przez te kilka chwil zapomnicie o kłopotach dnia codziennego, wzruszycie się, a może i rozweselicie.