Wizyta Świętego Mikołaja…

Poniedziałek… 7 grudnia 2020 roku… długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek.

Nasi podopieczni bardzo starają się… “być grzecznym” i doskonale wiedzą że Mikołaj… “cały czas na nich patrzy”. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku “ho, ho, ho!” i odgłosów dzwonków sań.

Za każdym razem, gdy tylko otwierały się drzwi od sali wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu rozległ się mocny dźwięk dzwonka na ostatnim piętrze naszego przedszkola. Po chwili, po schodach zaczął schodzić powolutku On… Święty Mikołaj!

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu nastała cisza. Dzieci przywitały gościa, najmłodsza grupa Motylki zaprezentowała swój pierwszy występ. Wszystkie dzieci, w ramach podziękowania za przybycie zaśpiewały wspólnie piosenki przygotowane dla Specjalnego Gościa. Po całym przedstawieniu nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć biorąc na kolana kolejno po sobie dzieci.

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem. Gdy tylko nasz gość się z nami pożegnał szeleszczące paczki w rączkach dzieci zostały otworzone. Bardzo się cieszyły z podarunków które otrzymały. Wracając do domu z wypiekami na twarzy opowiadały swym Rodzicom o spotkaniu, jakie miało miejsce w Przedszkolu w Krzanowicach.

“Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym podopiecznym. Do zobaczenia za rok!”.

Do artykułu zostało dołączone jedno zdjęcie główne. Na zdjęciu, na niebieskim tle, widnieje biały napis Święty Mikołaj oraz białe papierowe płatki śniegu. Przed tłem do zdjęcia pozują dzieci z grupy Motylki (14 osób) wraz ze świętym Mikołajem ubranym w czerwony kostium z białą brodą. Po lewej stronie Mikołaja stoi choinka przybrana w kolorowe bombki oraz światełka. Wszystkie dzieci mają na sobie czerwone czapeczki.