„W orszaku wesołym powędrujemy do szkoły…”

W piątek, 3 czerwca, najstarsza grupa przedszkolaków wraz z wychowawczynią p. Justyną Musioł, udała się do szkoły.

Dzieci poznały drogę, utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się oraz zwiedziły szkołę podstawową. Na samym wejściu do szkoły czekały już na dzieci nauczycielki: pani Beata i pani Judyta. To one od września podejmą się nauczania i wychowywania pierwszoklasistów.

Dzieci odwiedziły w szkole gabinet dyrektora, bibliotekę szkolną, salę gimnastyczną, orlik, świetlicę, klasę przeznaczoną do nauki kodowania, programowania a także klasy lekcyjne, w których miały możliwość wykonania pracy technicznej – motylka. Na każde dziecko czekał też mały poczęstunek na szkolnej stołówce.

Dzieci odważnie, śmiało i bez lęku przekroczyły próg szkoły. Witały się z nauczycielami, pracownikami szkoły oraz ze starszymi kolegami.

Od września będą uczniami klasy 1. Był to bardzo miłe i przyjemnie spędzony dzień. 

Justyna Musioł

Sześciolatki z wizytą szkole
Sześciolatki z wizytą szkole