Spotkanie z policjantem

W środę 9 października br. gościliśmy w naszym przedszkolu pana policjanta. Dzieci bardzo serdecznie powitały gościa zapraszając go do wspólnego tańca. Zaśpiewały także piosenkę i powiedziały wierszyk o „ważnych numerach alarmowych”. Pan policjant opowiadał przedszkolakom o bezpieczeństwie na co dzień… Przypomniał jak prawidłowo należy przechodzić przez jezdnię. Rozmawiał z dziećmi o zasadach zachowania się podczas spotkania z nieznajomym oraz jak należy przewozić dzieci w samochodzie… Wielką atrakcją dla przedszkolaków był samochód policyjny, który zaparkował na terenie naszego przedszkola. Dzieci miały okazję obejrzeć radiowóz. Najwięcej radości wzbudzało włączanie sygnałów alarmowych. Na koniec miłego spotkania przedszkolaki podziękowały policjantowi wręczając laurkę. Wspólne zdjęcie było zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania.

Fot.: zasoby własne Przedszkola w Krzanowicach.