Spotkanie z pisarzem

Jest autorem ponad dwustu książek dla dzieci. Większość utworów to rymowane, kolorowe czytanki o zwierzętach. Do najpopularniejszych należą: “Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, “Awantura na podwórku”, “Łakomczucha”, “Tajemnice Przyrowa” czy “Panna Kicia szuka męża”. Pan Wiesław Drabik, bo o nim mowa, znalazł czas dla naszych przedszkolaków, a nasze przedszkolaki skorzystały bardzo chętnie z zaproszenia.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pan Wiesław zadawał dzieciom zagadki na temat jego książek, a dzieci świetnie radziły sobie z odpowiedziami. W nagrodę pani Jolanta Sobocik, która zainicjowała spotkanie, rozdawała dzieciom nagrody w postaci zakładek do książek oraz naklejki z postaciami z bajek i rymowanek pisarza.

Przedszkolaki bardzo zadowolone ze spotkania z prawdziwym autorem książek dla dzieci z podarowanymi książeczkami wróciły ze swoimi paniami do przedszkola.

E.G.