Maluszki i ciasto śliwkowe

22 września Grupa Pszczółek pokazała swoje umiejętności kulinarne, wykonując ciasto jogurtowe ze śliwkami. Jak się okazuje, pieczenie ciasta, to nie taka trudna sprawa. Szczególnie, gdy do pomocy jest tyle małych i zdolnych rąk.

Przed przystąpieniem do pracy pamiętaliśmy o zasadach higieny. Wszystkie dzieci dokładnie umyły ręce oraz założyły fartuszki. Według przepisu wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy składniki: mąkę, cukier, jaja, olej, jogurt naturalny, proszek do pieczenia oraz śliwki. Każde ze składników sumiennie odmierzyliśmy a później zmieszaliśmy wszystko, wylaliśmy na blachę i rozłożyliśmy owoce.

Kiedy wszystko było gotowe, zanieśliśmy blachę do kuchni i Pani Bożenka włożyła ciasto do rozgrzanego piekarnika. Na efekty naszej pracy czekaliśmy z niecierpliwością. Kiedy ciasto było gotowe odbyła się wspólna degustacja.

Placek z owocami w wykonaniu Pszczółek wyszedł wyśmienity!

Katarzyna Filip