„Jasełka w przedszkolu”

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, radości, piękna i nadziei. Czwartkowy wieczór 12 grudnia był dla dzieci z Przedszkola w Pietraszynie długo oczekiwaną chwilą. Tego dnia dzieci wcieliły się w postaci biblijne i przedstawiły wyjątkowe Jasełka Bożonarodzeniowe. Na przedszkolnej scenie wokół urokliwej szopki betlejemskiej zgromadzili się: Maryja z dzieciątkiem i Józefem, aniołki, pastuszkowie i trzej królowie. Mali artyści w pięknych strojach z wielkim zaangażowaniem pod okiem pani, przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Wspólny śpiew kolęd przy dźwiękach gitary i piękna scenografia nadały temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Aniołki wykonały zjawiskowe tańce z świecącymi balonami i parasolkami. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku… Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała małym aktorom i złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów i upieczenie ciasteczek.