„Co w trawie piszczy?…”

„Mama i Tata najpiękniejsze słowa świata” – pod takim hasłem przedszkolaki z Gminy Krzanowice zaprezentowały się dnia 17 maja  w wierszach w corocznym Gminnym Konkursie Recytatorskim „Co w trawie piszczy? Wiersze i wierszyki dla mamy i taty”. Konkurs, jak co roku organizowany jest przez Przedszkole w Krzanowicach a patronat nad nim objął Burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, który był głównym fundatorem nagród.

Przedszkolaki przełamały tremę i przepięknie wyrecytowały wiersze o mamie i tacie. Jury konkursu miało nie lada problem z wyłonieniem zwycięzcy, w związku z czym uznało, że wszyscy występujący zasługują na pierwsze miejsce. Mali artyści otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody. Konkurs zakończył się pamiątkowym zdjęciem wszystkich laureatów wraz z Gospodarzami oraz Jury.

Celem konkursu jest popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich przedszkolaków oraz zachęcanie do występów przed publicznością.

E.G.