„Co w trawie piszczy?…”

W piątek 12 maja w naszym Przedszkolu odbył konkurs recytatorski z cyklu „Co w trawie piszczy? Wiersze i wierszyki Jana Brzechwy”.

Patronat nad konkursem objął  Burmistrz Krzanowic Pan Andrzej Strzedulla – fundator nagród dla uczestników konkursu.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich przedszkolaków oraz zachęcanie do występów przed publicznością.

Gościliśmy w naszym przedszkolu kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Borucinie i Wojnowicach. Przybyły do nas też dzieci z oddziałów zamiejscowych: z Bojanowa i Pietraszyna. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych prezentowały własną interpretację recytatorską wybranych wierszy pod czujnym okiem Jury. W skład, którego wchodzili: Pani kierownik biblioteki- Sylwia Hofrichter, nauczyciele i rodzice dzieci oraz goście specjalni: Inspektor ds. oświaty – Pani Ewa Wita i Sekretarz Gminy- Pani Joanna Tkocz.

Konkurs przebiegał w niezwykle miłej i przyjaznej dzieciom atmosferze. Mali artyści dzielnie pokonywali tremę i pięknie recytowali wierszyki, m. in takie jak: „Pan Pomidor”, „Skarżypyta”, „Jajko”, „Żaba”, „Dzik”, „Katar”. Zdaniem Jury nie sposób było wybrać, kto był najlepszy. Zatem po obradach zdecydowano się przyznać nagrody równorzędne, ponieważ każda interpretacja była niepowtarzalna i wyjątkowa.

Podziękowania dla dzieci, rodziców i przygotowujących nauczycieli wyraziła Pani Dyrektor Alicja Kaletka, która wraz z Panią Sekretarz Gminy miała przyjemność wręczać nagrody. Ten wyjątkowy dzień pełen miłych przeżyć i emocji, zakończył się sesją zdjęciową małych poetów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Monika Glasman i Ewelina Kyrcz