Święto Niepodległości

Przedszkole w Krzanowicach ma przyjemność poinformować, że punktualnie o godzinie 11:11 we wtorek, 10 listopada,  przystąpiło do odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” a tym samym już po raz trzeci wzięło udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”.

Co to jest niepodległość?

Kiedyś Rosja, Austria i Prusy na Polskę mieli chytre zakusy. Niestety w końcu im się udało i zagrabili Polskę całą.

Przez długie 123 lata nie było nas na mapie świata. I jak to czasem mówią dorośli, wtedy nie było niepodległości.

Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła. Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno.

Zaraz po I wojnie światowej powstały piękne mapy już nowe. Tak właśnie nasza historia biegła, że Polska dzisiaj jest niepodległa.

Jedenasty listopada 1918. Zapamiętamy już na zawsze.

Co to jest niepodległość, teraz wiem już na pewno. Każde dziecko dziś woła to polski dom, polska szkoła. Co to jest niepodległość teraz wiem już na pewno.

Do artykułu dołączone jest jedno zdjęcie główne, które przedstawia wychowanków Przedszkola w Krzanowicach, grupę pięciolatków "Misie". Dzieci stoją w dwóch rzędach, jest ich 16 osób, ubrane są na galowo,z lewej strony na piersi mają przypięte biało-czerwone kotyliony. Po prawej stronie na ścianie na czerwonym tle jest biały napis 11 listopada Święto Niepodległości; pod napisem znajdują się serca w kolorach białym i czerwonym.