KOLOROWA, PYSZNA I ZDROWA- SAŁATKA OWOCOWA

Jesienią, jesienią Sady się rumienią; 

Czerwone jabłuszka,

 Pomiędzy zielenią. 

Czerwone jabłuszka, 

Złociste gruszeczki

 Świecą się jak gwiazdy,

Pomiędzy listeczki…   

M. Konopnicka

 

 „Biedronki” z przedszkola w  Pietraszynie 27 września na zajęciach  przygotowały witaminową sałatkę z różnych owoców krajowych i egzotycznych. Przed przystąpieniem do pracy dzieci dokładnie umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Dokładnie umyte zostały również owoce   i przybory kuchenne. Następnie przedszkolaki założyły fartuszki i czapki kucharskie, w których wyglądały jak prawdziwi kucharze i ochoczo przystąpiły do obierania ze skórki, krojenia i układania w  miseczkach owoców. Z dziarskimi minkami na twarzach rozpoczęła się degustacja sałatki, która wyśmienicie dzieciom smakowała. 

Magdalena Szulc