Grudniowi goście w Przedszkolu

Na początku grudnia Przedszkole w Krzanowicach oraz jego Oddziały Zamiejscowe  w Bojanowie i Pietraszynie, odwiedzili specjalni goście – górnicy oraz Święty Mikołaj. Zapraszamy do krótkiej relacji oraz obejrzenia zdjęć z tych emocjonujących wydarzeń. 

Krzanowice

Pietraszyn

Idzie górnik drogą, piórko mu się kiwa…

Z wielką radością gościliśmy w naszym przedszkolu w dniu 03.12.2018r. górników. Dla gości pięknie wystąpiły dzieci z grupy „Kubusie”. Górnicy opowiedzieli o swojej ciężkiej pracy na kopalni, a także odpowiadali na nasze, czasem trudne pytania. Dzieci mogły się przyjrzeć jak wygląda strój górnika i odznaczenia. W podziękowaniu podarowały one górnikom prezenty, a panowie przynieśli dla dzieci słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola.

Bojanów

Idzie Święty Mikołaj, uśmiecha się w koło, grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło

Święty Mikołaj bardzo kocha wszystkie dzieci, dlatego 6 grudnia odwiedził je również w Przedszkolu w Bojanowie. Przedszkolaki wystąpiły przed Mikołajem, zaśpiewały dla niego, zatańczyły oraz zaprosiły go do wspólnej zabawy. Mikołaj przyniósł dzieciom piękne prezenty oraz wręczył dyplomy za konkurs wewnątrzgrupowy „Najpiękniejsza kartka świąteczna”. Wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce w konkursie, dodatkowo wyróżniono trzy osoby: Wiktorię Jenderka, Kingę Zacharzowski oraz Karolinę Horny. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

4 grudnia do przedszkola w swoich odświętnych strojach zawitali górnicy. Dzieci z radością wystąpiły przed zaproszonymi gośćmi, prezentując swoje umiejętności wokalne, taneczne i recytatorskie. Górnicy przyjęli również życzenia i własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w kopalni, a na koniec zostały obdarowane słodyczami.

Fot.: zasoby własne Przedszkola w Krzanowicach.