Konkurs recytatorski „Co w trawie piszczy”

Góry, doliny
lasy i wody
pełne jesteście
wszelkiej urody.

Wszystkie was sercem
ogarniam wdzięcznym
Niech wasza chwała
W mowie mej dźwięczy

Sławię cię, Polsko,
piękna i żyzna
ziemio mych ojców,
moja Ojczyzno!

Poprzez organizację naszego konkursu chcemy świętować 100 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę
Celem dzisiejszego konkursu jest upamiętnienie 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, kształtowanie uczuć patriotycznych, rozwijanie umiejętności recytatorskich, upowszechnianie znajomości polskiej poezji patriotycznej, rozwijanie zainteresowania poezją, upowszechnianie kultury żywego słowa.
Tematyka wierszy dotyka symboli narodowych, miłości do kraju i lokalnego patriotyzmu, wprowadza dzieci w świat pozytywnych wartości , takich jak : dobro, prawda, miłość czy piękno do naszej Ojczyzny i polskiej przyrody.
Dziękuję Wam kochane dzieci , dziękuję Waszym Paniom ora Rodzicom za przygotowanie Was i udział w naszym corocznym konkursie .
Fundatorem nagród jest Burmistrz Krzanowic oraz Rada Rodziców Przedszkola w Krzanowicach