#Szkoła Pamięta

30 października przedszkolaki z Pietraszyna w ramach akcji „Szkoła pamięta” wybrały się na cmentarz, aby uprzątnąć liście oraz zapalić znicz w miejscu tablicy  upamiętniającej poległych mieszkańców Pietraszyna podczas II wojny światowej.

Dzieci uczciły również pamięć o swoich bliskich zmarłych chwilą ciszy i zadumy. Następnie dzieci udały się do kaplicy św. Barbary, aby upamiętnić lokalnego darczyńcę Jana Trulleya, który był fundatorem tamtejszej kaplicy.

Dzieci z Bojanowa oraz Krzanowic również udały się na cmentarze w swoich miejscowościach. Zrobiły małe porządki przy grobach, zapaliły znicze przy krzyżu.

To był czas miłych wspomnień o swoich bliskich, których nie ma już wśród nas, lecz… – „Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych” ks. Jan Twardowski.

Agnieszka Jendrzejczyk