Policjant w przedszkolu.

„Zanim ulicę przekroczysz,

otwórz szeroko swe oczy,

bo to bardzo ważna jest rzecz,

by się na baczności wciąż mieć…”

Przedszkolaki z Bojanowa spotkały się z panem policjantem, który przypomniał dzieciom o zachowaniu zasad bezpiecznego poruszania się po drodze, o zapinaniu pasów podczas jazdy samochodem. Opowiedział też dzieciom jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą spotkanie z groźnym psem a nawet malutkim jeżem, który również może być bardzo niebezpieczny, chociaż wydaje się taki malutki.

Dzieci utrwaliły również sobie poznane wcześniej numery telefonów alarmowych oraz z bliska obejrzały radiowóz.

Sprzątanie Świata

W ramach akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku przebiegała pod hasłem

„Nie ma odpadów, są surowce” dzieci z Bojanowa zadbały o porządek w najbliższej okolicy przedszkola.