Konkurs recytatorski

W piątek 13 maja w naszym Przedszkolu w Krzanowicach, odbył się konkurs recytatorski „Co w trawie piszczy? Wiersze i wierszyki Juliana Tuwima”.

Patronat nad konkursem objął Burmistrz Krzanowic pan Andrzej Strzedulla, fundator nagród dla uczestników konkursu.

Celem konkursu było popularyzowanie poezji dziecięcej, rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich przedszkolaków, oraz zachęcanie do występów przed publicznością.

Gościliśmy w naszym przedszkolu kolegów i koleżanki z zaprzyjaźnionych przedszkoli w Borucinie i Wojnowicach. Przybyły do nas też dzieci z oddziałów zamiejscowych: z Bojanowa i Pietraszyna. Dzieci w poszczególnych grupach wiekowych prezentowały własną interpretację recytatorską wybranych wierszy pod czujnym okiem Jury: pani kierownik biblioteki Sylwii Hofrichter, nauczycielek i rodziców dzieci.

Konkurs przebiegał w niezwykle miłej atmosferze. Mali artyści dzielnie pokonali tremę i pięknie recytowali wierszyki m.in takie jak: „Bambo”, „Lokomotywa”, „Abecadło”, „Kotek”, „Rzeczka”, „Idzie Grześ przez wieś”. Zdaniem Jury nie sposób było wybrać, kto był najlepszy… Po obradach zdecydowano się przyznać nagrody równorzędne, ponieważ każda interpretacja była wyjątkowa…

Podziękowania dla dzieci, rodziców i przygotowujących nauczycieli wyraziła pani dyrektor Alicja Kaletka, która wraz z panem Burmistrzem i panią Sylwią miała przyjemność wręczać nagrody. Ten wyjątkowy dzień pełen miłych przeżyć i emocji, zakończył się sesją zdjęciową małych poetów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Justyna Musioł i Magdalena Szulc