Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada na 5 listopada. Ten dzień jest szczególnie bliski sercu wszystkich dzieci.

W naszym Przedszkolu, Dzień Postaci z Bajek obchodziliśmy w środę, 8 listopada. Tego dnia przedszkolaki przebrały się za swoich ulubionych bajkowych bohaterów, bawiły się przy muzyce, rozwiązywały różnego rodzaju bajkowe zagadki, brały udział w zabawach, segregowały fasolę od kaszy. Na koniec zostały poczęstowane ciasteczkami przez Jasia i Małgosię.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na część naszych ulubionych bohaterów z bajek. Dzieciom w tym dniu towarzyszyło wiele emocji, głównie radość, zachwyt, ciekawość. Wszyscy przenieśli się w krainę wyobraźni, gdzie marzenia stają się rzeczywistością…

Justyna Musioł